Suplementacja

6 najlepszych suplementów – na szybsze zwiększenie masy mięśniowej

Czarny i Zolty Papier Koszykowka Maksymalistyczny Sport Post w Mediach Spolecznosciowych

Suplementy nigdy nie powinny zastępować prawdziwego jedzenia. Często jednak pomagają w osiągnięciu celów siłowych oraz sylwetkowych. Suplementy sportowe są najbardziej przydatne w kilku podstawowych sytuacjach:

  • kiedy starasz się jeść sporo kalorii (w tym białka),
  • gdy trzeba odzyskać witaminy, glikogen i aminokwasy,
  • aby uzupełnić wszelkie wartości odżywcze, których brakuje w jedzeniu, bądź usystematyzować posiłki. 

Poniżej znajdziesz 6 suplementów, które pomogą budować mięśnie oraz osiągnąć sylwetkę marzeń. 

  1. Białko Serwatkowe

Białka wspomagają proces budowy masy mięśniowej. Wiele badań wskazuje na to, że białko serwatkowe różni się od zwykłych źródeł białka. Serwatka jest najszybciej wchłaniającym się oraz najlepszym źródłem białeczka. Regeneruje mięśnie oraz wspomaga ich wzrost. Co więcej, serwatka ma niską zawartość tłuszczu i węglowodanów. Dodatkowo, zawiera w składzie wysokie stężenie aminokwasów odgrywających jedną z większych ról w rozwoju muskulatury. 

2. BCAA

BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione, składają się z waliny, leucyny i izoleucyny. Razem są odpowiedzialne za syntezę białek mięśniowych. Bez odpowiedniej podaży bcaa, ciało nie w pełni naprawi uszkodzonych włókien, a to zmniejszy wzrost mięsni.

3. Kreatyna 

Dostępna w źródłach żywności takich, jak ryby, mięso. Przechowywana zazwyczaj w mięśniach szkieletowych, ponieważ fosfokreatyna jest stosowana do wytwarzania ATP. Kreatyna jest najlepiej przebadanym suplementem, pomagającym zwiększyć osiągi sportowe i nie tylko. Śmiało zainwestuj w ten naturalny, skuteczny, i całkowicie bezpieczny suplement

4. Booster testosteronu

Boostery testosteronu pomagają w regulacji hormonów, a te bezpośrednio wpływają na masę mięśniową oraz wyniki sportowe.

5. ZMA – wspomaganie snu

ZMA – kombinacja magnezu, witaminy B6 oraz cynku. ZMA może mieć znaczący wpływ na jakość snu, a ta z kolei wpływa na regenerację mięśni i układu nerwowego. 

6. Gainery 

Gainery to suplementy idealne dla osób chcących zwiększyć masę mięśniową. Ludzie z tak zwanym szybkim metabolizmem spalają kalorie w szybszym tempie, a to sprawia, że trudno im dostarczyć dodatkowych kalorii. Gainery mają dostarczyć niezbędne kalorie do uzyskania masy. Z czego składają się gainery? Są to przede wszystkim wysokowartościowe białka, aminokwasy i węglowodany proste oraz złożone, a także witaminy i minerały.