Suplementacja

Suplementy na włosy skórę i paznokcie. Które warto?

Suplemety na włosy

Zdrowa skóra, włosy i paznokcie to pragnienie każdej kobiety i niejednego mężczyzny. W ostatanim czasie społeczeństwo coraz bardziej dba o to. Powstaje więc pytanie! Jakie suplementy na włosy, skórę i paznokcie warto brać, aby poprawić ich kondycję?

Suplementy na włosy oraz skórę

Wygląd skóry, włosów oraz paznokci jest zawsze zależny od diety. Im zdrowiej się odżywiamy tym lepiej. Aby poprawić kondycje skóry oraz włosów należy ograniczyć spożycie cukru, a zamiast tego spożywać więcej zielonych roślin. Są obe bardzo bogate w antyokdydanty. Warto podkreślić, że nawet najzdrowsza dieta aktualnie może być niewystarczająca. Warunki panujące na planecie (zubożenie gleby, używanie wielkich ilości środków chemicznych przy produkcji roślin sprawia, że pożywienie jest mniej odżywcze).

Suplementy na zdrowe włosy

Jeśli Twoje włosy są łamliwe i delikatne, to problem może leżeć w braku minerałów. Również problem z wypadającymi włosami można próbować rozwiązać za pomocą suplementacji. Podstawowymi składnikami, których potrzebują Twoje włosy są: żelazo, chrom i miedź. To te minerały odpowiadają za wzmocnienie włosów i zapobiegają ich wypadaniu. Witaminy na włosy to witamina D oraz witaminy z grupy D.

Jak wzmocnić paznokcie?

Aby mieć piękne i mocne paznokcie, również należy dostarczyć organizmowi określone witaminy i minerały. Sposobem na rozdwajające się paznokcie jest suplementacja wapnia, żelaza, magnezu oraz całej gamy witamin – witaminy A, E, D, H oraz witamin z grupy B. Łamliwe paznokcie już nie będą Twoim problemem, jeśli regularnie będziesz przyjmować preparat witaminowy.

Witaminy na skórę

Wszystkie wymienione wcześniej witaminy poprawiające stan włosów i paznokci, są również dobre dla skóry. Przyda się również suplementacja witaminą C, która jest niezbędna dla zdrowia skóry. Pomaga walczyć z uszkodzeniami i sprzyja gojeniu się ran oraz chroni przed czynnikami stresogennymi. Jest to również jeden z kluczowych składników odżywczych, których potrzebuje Twoje ciało do tworzenia kolagenu, budulca, który pomaga zachować zdrową i młodą skórę. Witaminy z grupy B także odgrywają także kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia skóry. B12 prowadzi do zmniejszenia liczby bakterii wywołujących trądzik.

Suplementy na zdrowy wygląd

Jeśli szukasz odpowiednich tabletek na poprawienie stanu włosów, skóry i paznokci, powinieneś sięgnąć po preparaty zawierające dużą dawkę witamin oraz minerałów. Dobre tabletki na włosy to Nutrend Multimineral Compressed – zestaw minerałów, który pomoże dostarczyć wszystkie niezbędne składniki w jednej kapsułce. W tym preparacie minerały są w postaci chelatów, czyli najlepiej przyswajalnych postaci suplementowania składników mineralnych, ze względu na wysoką wchłanialność przy podaniu doustnym, a tym samym dobrą biodostępność takich związków.

Witaminy na paznokcie oraz skórę, które polecamy, to NUTREND Multivitamin Compressed. Pomogą na wypadanie włosów i odżywienie skóry od wewnątrz. Zestaw witamin zawiera 14 składników aktywnych, w tym witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E oraz H. Dodatkowo został wzbogacony o wyciąg z zielonej herbaty oraz kwas α-liponowy, czyli kolejne antyoksydanty, które wspomagają usuwanie z organizmu wolnych rodników.

Łącząc suplementację Nutrend Multimineral Compressed i NUTREND Multivitamin Compressed dostarczysz organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Poprawisz nie tylko wygląd skóry, włosów i paznokci, ale także ogólne wzmocnisz układ odpornościowy. Pamiętaj, aby przyjmować suplementy witaminowe regularnie. Efektów przyjmowania witamin i minerałów nie widać z dnia na dzień – organizm musi uzupełnić i zmagazynować ich braki. Regularna suplementacja powinna dać pierwsze efekty po trzech miesiącach stosowania kuracji.