Suplementacja

Jaka jest najlepiej przyswajalna forma magnezu?

suplementy magnez scaled

Magnez to minerał występujący w wielu miejscach skorupy ziemskiej. Występuje również w wielu roślinach i zwierzętach. Magnez odgrywa ważną rolę w układach organizmu, w tym w układzie nerwowym, układzie krążenia i funkcjach enzymów. Większość ludzi otrzymuje wystarczającą ilość magnezu z pożywienia, ale niektórzy muszą przyjmować suplementy. Osoby z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi często mają niski poziom magnezu. W przypadku niskiego poziomu magnezu mogą wystąpić zaburzenia żołądkowe, takie jak wrzody.

Magnez i jego znaczenie w organizmie człowieka

Magnez jest niezbędny do wielu funkcji organizmu. Wiele białek organizmu składa się z magnezu, a magnez jest również wykorzystywany do budowy kości i mięśni. Twój układ nerwowy zużywa dużo magnezu, podobnie jak układ sercowo-naczyniowy i układ pokarmowy. Nawet twoje komórki zawierają magnez; w ludzkim ciele mieści się ponad 300 miliardów atomów magnezu. Ponadto magnez jest również niezbędny do regulowania poziomu wapnia w organizmie. Dlatego niski poziom magnezu może powodować problemy zdrowotne, takie jak skurcze mięśni, bóle kości, kołatanie serca i inne.

Większość ludzi otrzymuje wystarczającą ilość magnezu ze źródeł pokarmowych- ale muszą również przyjmować suplementy. Niektórzy ludzie mają niski poziom magnezu w wyniku spożywania niewystarczających ilości pokarmów zawierających magnez. Należą do nich produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona, awokado, gorzka czekolada i zielone warzywa, takie jak szpinak. Najlepszym źródłem magnezu w diecie są ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak i kapusta warzywna. Inne dobre źródła to boćwina, brukselka i ogórki. Dodatkowo magnez można znaleźć w wodzie zmineralizowanej lub miękkiej wodzie o niskiej zawartości minerałów.

Jaką najlepiej formę magnezu zastosować?

Jaka jest najlepiej przyswajalna forma magnezu? Szukając dobrego preparatu magnezowego należy przede wszystkim kierować się rodzajem soli magnezowej i jej zawartością mieszczącej się w jednej tabletce. Najlepiej przyswajalne są organiczne sole magnezu, takie jak cytrynian i mleczan. Wśród soli nieorganicznych dobrze przyswajalny jest natomiast chlorek magnezu.

Czy mleczan magnezu jest dobrze przyswajalny? Warto zaznaczyć, że mleczan magnezu czy też cytrynian magnezu należą do soli organicznych o najwyższej biodostępności. Dlatego też biodostępność tego rodzaju pierwiastka ze związków organicznych wzrasta nawet do 90 procent.

Jaki magnez kupić w aptece? Magnez zarejestrowany jako lek można nabyć w aptekach jako Maglec B6, Magne B6, Magvit B6, Slow Mag, Slow Mag B6 czy też Lactomag Asparin z potasem itp.

Mleczan magnezu jest bardzo skuteczny w uzupełnianiu pierwiastka, gdyż blisko 12% jego masy to magnez. Zaletą tego związku jest bardzo małe nasilenie działań niepożądanych, takich jak nerwica żołądka, które dotyczą głównie przewodu pokarmowego. W związku z tym Może zatem pojawić się pytanie, jaki jest najlepszy magnez dla dorosłych? Zdecydowanie jest to mleczan magnezu, ponieważ posiada on wysoką biodostępność i właściwości organoleptyczne oraz zmniejsza dyskomfort żołądkowy.

Magnez- Podsumowanie

Magnez jest niezbędnym minerałem dla naszego zdrowia; jest niezbędny dla systemów naszego organizmu, a nawet naszych komórek. Większość ludzi otrzymuje wystarczającą ilość magnezu ze źródeł pożywienia, ale muszą również przyjmować suplementy, jeśli mają mało minerałów z jedzenia pokarmów zawierających magnez. Łatwo jest znaleźć dodatkowe źródła magnezu oraz poprawić swoje odżywianie.

Jaka forma magnezu jest najlepsza? Jest to mleczan magnezu. Jest dobrze przyswajalny formą magnezu przez człowieka. To przede wszystkim organiczny związek, który łączy węglan magnezu albo też wodorotlenek magnezu z kwasem mlekowym.