Na masę

Suplementy na masę

Kategoria suplementów na masę dla sportowców to miejsce, gdzie znajdziesz produkty przeznaczone dla osób uprawiających sport i chcących zwiększyć swoją masę ciała. W tej kategorii znajdziesz suplementy diety, które pomogą ci uzupełnić niedobory składników odżywczych i zwiększyć przyrost masy mięśniowej. Produkty te mogą zawierać różnego rodzaju białka, węglowodany, aminokwasy, a także witaminy i minerały. Możesz wybierać spośród różnych form suplementów, takich jak proszki, kapsułki, batony, a nawet płyny. Wszystkie te produkty są przeznaczone do stosowania w celu wzmocnienia i rozbudowy mięśni oraz poprawy wyników sportowych. Przed zakupem warto zapoznać się z informacjami na temat działania poszczególnych suplementów oraz przeczytać ewentualne przeciwwskazania i ostrożności, jakie należy zachować podczas ich stosowania.

Wyświetlanie 1–24 z 27 wyników

HiroLab Mass Kong 3000 g

149,00 

Genius Nutrition Whey-X5 900/2000 g

135,00 239,00 

Genius Nutrition Isolate-X5 2000 g

295,00 

Muscle Care Pro Mass 1000g

39,00 

ActivLab 100% Whey Premium 500g

59,90 

Nutrend Whey Protein 100% 2250 g

179,00 

6PAK BESTIA Ultra Gainer 3000g

140,00 

7Nutrition Whey Protein 80 500g

63,99 

Nutrend Compress B.I.G 2100g

209,00 

Nutrend Mass Gain

63,00 119,00 

Real Pharm Muscle ON

99,00 189,00 

Real Pharm Real Mass 1000g

55,00 

Nutrend 100% Whey Protein 1000 g

89,00 

ActivLab 100% Whey Premium 2000g

219,00 

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z siłownią i chcesz zbudować masę mięśniową, a nie masz pojęcia od czego możesz zacząć lub nie wiesz co na początku wybrać aby osiągnąć swój upragniony cel? Razem z nami poznasz kilka wskazówek oraz suplementów, na które powinieneś zwrócić uwagę aby móc budowanie masy mięśniowej.

Odżywki białkowo-węglowodanowe, a budowa masy mięśniowej

Podaż kalorii w organizmie jest niezwykle istotna zarówno podczas redukcji tkanki tłuszczowej jak również podczas budowy tkanki mięśniowej. Wiele osób ma problem z budowaniem masy, ze względu na konieczność dostarczenia większej ilości kilokalorii niż potrzebuje nasz organizm. Natomiast jest to dość niezbędne ale dla wielu osób dość uciążliwe. Dlatego też z ogromną pomocą przychodzą odżywki białkowe oraz białkowo-węglowodanowe. Różnią się one od siebie zawartością białka i węglowodanów na 100 g produktu. Suplement diety jakim jest odżywka białkowa powinien być stosowany jako składnik uzupełniający braki w naszej diecie. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju gainery. Będą doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują większą ilość białka w diecie, Dzięki odżywkom możesz stworzyć szybki posiłek proteinowy, bądź być szybkim zamiennikiem jednego z posiłków.

Kreatyna – niezbędny dodatek podczas budowy masy i siły mięśniowej

Badania naukowe udowodniły nieraz, że kreatyna działa. Suplement ten doskonale sprawdzi się podczas budowy masy mięśniowej. Obecnie możemy wyróżnić wiele form kreatyny: monohydrat, jabłczan, kre-alkalyn, a także stacki kreatynowe. Zarówno osoby początkujące jak i trenujące dłuższy czas i zastanawiają się nad wyborem kreatyny. Śmiało mogą sięgnąć po monohydratu. Jej głównym celem jest szybka regeneracja jednostki energetycznej ATP znajdujących się w komórkach mięśniowych. Dzięki czemu przekłada się na wzrost intensywności jak i objętości treningowej – co przełoży się na wzrost siły i masy mięśniowej.

Suplementy a budowa masy

Oprócz białka i kreatyny podczas budowy masy mięśniowej niezbędne są aminokwasy rozgałęzione BCAA, przez co powinny koniecznie znaleźć się w podstawowej suplementacji sportowca. Oczywiście muszą one iść w parze z pełnowartościowymi posiłkami, które stanowią podstawę wysokiej jakości masy mięśniowej.

Kolejnym suplementem, który będzie ogromnym wsparciem podczas budowy masy mięśniowej, a dokładniej wspomoże regenerację to ZMA. Czyli połączenie magnezu, cynku oraz witaminy B6 – takie połączenie poprawi jakość snu co przełoży się na lepszą regenerację, a to przełoży się na lepsze wyniki. Zbilansowana podaż cynku w organizmie zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu w organizmie. Dodatkową zaletą suplementu ZMA jest oddalenie poczucie znużenia, zmęczenia – dzięki czemu jesteśmy w stanie się lepiej rozluźnić.

Podsumowując musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności największą uwagę powinniśmy zwrócić na dobór odpowiedniego planu żywieniowego, jak również treningowego. Ponieważ, każdą suplementację ustalamy w oparciu o niedobory w diecie jak również cel treningowy. Pamiętajmy jednak o tym, że nie powinniśmy suplementów stawiać na pierwszym miejscu – gdyż stanowią one wyłącznie dodatek w naszej diecie.